Jip's Photo Gallery

Toutes les photos de ma vie... ou presque

 
.:: Accueil ::. .:: Pratique ::. .:: Infos ::. .:: Détente ::. .:: Exprimez-vous ::. .:: N° non Surtaxés ::.


 

Галерија Дома > Australie - Australia (2004 - 2006) > Tombe de Bon Scott - Bon Scott's Grave
Кликни за целосна големина на сликата
Tombe de Bon Scott - Bon Scott's Grave
Bon_Scott-(2).jpg Bon_Scott-(5).jpg Bon_Scott-(4).jpg Bon_Scott.jpg Bon_Scott-(1).jpg
Отцени го фајлот (отценките се : 1.3 / 5 with 4 votes)
Ѓубре
Лошо
Не е добро
Добро е
Многу добро
Одлично е
Информација за фајлот
Име на фајлот:Bon_Scott-(4).jpg
Име на Албумe:sanjb / Tombe de Bon Scott - Bon Scott's Grave
Rating (4 votes): (Детали)
Kлучен збор:ACDC, AC/DC, Bon scott, acdc, ac/dc, bon, scott, bon scott grave, tombe bon scott, bon scott tomb
Големина на Фајлот:244 KB
Додадено на:01 јануари 2006
Димензии:1024 x 768 пиксели
Displayed:424 times
URL:http://sanjb.free.fr/diapo/displayimage.php?pos=-344
Омилени:Додади во омилени