Jip's Photo Gallery

Toutes les photos de ma vie... ou presque

 
.:: Accueil ::. .:: Pratique ::. .:: Infos ::. .:: Détente ::. .:: Exprimez-vous ::. .:: N° non Surtaxés ::.


 

Галерија Дома > Divers > Nouvelle-Calédonie (Nouméa)
Кликни за целосна големина на сликата
DSC01256.jpg DSC01255.jpg CIMG2424.jpg DSC01257.jpg DSC01258.jpg
Отцени го фајлот (Нема отценки)
Ѓубре
Лошо
Не е добро
Добро е
Многу добро
Одлично е
Информација за фајлот
Име на фајлот:CIMG2424.jpg
Име на Албумe:sanjb / Nouvelle-Calédonie (Nouméa)
Големина на Фајлот:155 KB
Додадено на:18 октомври 2006
Димензии:1024 x 768 пиксели
Displayed:11 times
URL:http://sanjb.free.fr/diapo/displayimage.php?pos=-3553
Омилени:Додади во омилени