Jip's Photo Gallery

Toutes les photos de ma vie... ou presque

 
.:: Accueil ::. .:: Pratique ::. .:: Infos ::. .:: Détente ::. .:: Exprimez-vous ::. .:: N° non Surtaxés ::.


 

Галерија Дома > Cuba > Affiches Propagandes
Кликни за целосна големина на сликата
Cuba---La-Havane-(116).jpg Cuba---La-Havane-(118).jpg Cuba---Propagande-(11).jpg Cuba---Propagande-(9).jpg Cuba---La-Havane-(115).jpg
Отцени го фајлот (отценките се : 0 / 5 with 1 votes)
Ѓубре
Лошо
Не е добро
Добро е
Многу добро
Одлично е
Информација за фајлот
Име на фајлот:Cuba---Propagande-(11).jpg
Име на Албумe:sanjb / Affiches Propagandes
Rating (1 votes): (Детали)
Големина на Фајлот:136 KB
Додадено на:31 јули 2008
Димензии:1024 x 768 пиксели
Displayed:15 times
URL:http://sanjb.free.fr/diapo/displayimage.php?pos=-6546
Омилени:Додади во омилени