Jip's Photo Gallery

Toutes les photos de ma vie... ou presque

 
.:: Accueil ::. .:: Pratique ::. .:: Infos ::. .:: Détente ::. .:: Exprimez-vous ::. .:: N° non Surtaxés ::.


 

Галерија Дома > Australie - Australia (2004 - 2006) > Sydney
Кликни за целосна големина на сликата
Sydney-108.jpg Sydney-112.jpg Sydney-120.jpg Sydney-040.jpg Sydney-053.jpg
Отцени го фајлот (Нема отценки)
Ѓубре
Лошо
Не е добро
Добро е
Многу добро
Одлично е
Информација за фајлот
Име на фајлот:Sydney-120.jpg
Име на Албумe:sanjb / Sydney
Kлучен збор:Sydney harbour bridge opera house
Големина на Фајлот:109 KB
Додадено на:27 ноември 2006
Димензии:1024 x 768 пиксели
Displayed:12 times
URL:http://sanjb.free.fr/diapo/displayimage.php?pos=-3849
Омилени:Додади во омилени