Jip's Photo Gallery

Toutes les photos de ma vie... ou presque

 
.:: Accueil ::. .:: Pratique ::. .:: Infos ::. .:: Détente ::. .:: Exprimez-vous ::. .:: N° non Surtaxés ::.


 

Галерија Дома > Colombie - Colombia (9-30 Jan 2007) > Amazonas - Fôret Amazonienne
Кликни за целосна големина на сликата
l'Amazonie vu du ciel
Colombia-amazonas-(13).jpg Colombia-amazonas-(14).jpg Colombia-amazonas-(15).jpg Colombia-amazonas-(16).jpg Colombia-amazonas-(17).jpg
Отцени го фајлот (отценките се : 0 / 5 with 1 votes)
Ѓубре
Лошо
Не е добро
Добро е
Многу добро
Одлично е
Информација за фајлот
Име на фајлот:Colombia-amazonas-(15).jpg
Име на Албумe:sanjb / Amazonas - Fôret Amazonienne
Rating (1 votes): (Детали)
Големина на Фајлот:164 KB
Додадено на:01 февруари 2007
Димензии:1024 x 768 пиксели
Displayed:12 times
URL:http://sanjb.free.fr/diapo/displayimage.php?pos=-4613
Омилени:Додади во омилени